بنده

زندگی با تغییر یک «حرف» می‌شود بندگی؛ اینجا هم، محل همان «حرف» ...

بنده

زندگی با تغییر یک «حرف» می‌شود بندگی؛ اینجا هم، محل همان «حرف» ...

دنبال کنندگان: ‎+۱۰۰ نفر
بنده را دنبال کنید

 به بهانه تمسخر حضرت محمد بود که حسن عباسی به انواع تمسخر انبیاء در فیلمها و کارتونهای غربی اشاره کرد. برای مثال توهین به حضرت نوح در کارتون یوگی. و اما تمسخر حسن عباسی بوسیله عده ای در سایتهای فارسی فیلتر شده و نشده(ببینید: انتخاب) باعث شد در دفاع از شیخ الانبیاء به بیان دلیلهای این مسئله بپردازم تا از حق حضرت نوح بعنوان پیامبری که تقریباً همه ادیان توحیدی به وی معتقدند بپردازم. البته ما کوچکتر از این حرفها هستیم منتها به قول خود استاد عباسی، فقط همین غیرت مگر آدم را نجات دهد. حسن عباسی اعلام کرد که غرب در فیلمهایش تمسخر یک یک انبیاء را انجام داده از نوح تا عیسی و موسی و غیره و حالا که رسیده است به حضرت محمد(سلام و خدا بر وی و خواندانش) برخی یک چیزهایی فهمیده اند. مسلمانی که به پیامبرش نوح، که یک سوره در قرآن به نام وی است و 950سال خدمت برای  حقیقت کرده، غیرت نداشته باشد، و پیامبرش را مسخره کرده اند و وی چیزی نگفته باشد، چه بد مسلمانی است. و این سایتهایی که به تمسخر حسن عباسی پرداخته اند حقیقتاً انگِ بی ناموسی و بندگی شیطان را بر پیشانی خود چسبانده اند و به قول دکتر علی شریعتی عده ای پفیوز بیش نیستند.

شما میتوانید قطعه ای 3دقیقه ای از صحبتهای استاد عباسی را از این فایل بصورت مستقیم دانلود کنید و گوش کنید. کیفیتش هم بسیار خوب است. حجمش هم کلاً 428 کیلوبایت است که به اندازه یک عکس معمولی است.
یوگی - کشتی یوگی - توهین یوگی به حضرت نوح

یوگی، کارتونی که در سال 1972 نخستین بار بصورت نمونه ساخته شد. با عنوانِ  Yogi's Ark Lark. آرکِ یوگی که در نام این انیمیشن دیده میشود به کشتی یوگی ترجمه شده است که اشتباهی فاحش در ترجمه رخ داده است. کافی است کلمه Ark را در گوگل جستجو کرده و عکسهایی که ظاهر میشوند را ببینید تا به راحتی متوجه اشتباه بشوید. 

یوگی - کشتی یوگی - توهین یوگی به حضرت نوح

کلمه آرک در دیکشنری های انگلیسی به فارسی با سهل انگاری به کشتى ،قایق ،صندوقچه ترجمه شده است ولی در دیکشنری های دیگر مانند لانگمن و وبستر معنای دقیقتری آمده:

Longman Dictionary of Contemporary English:

[Language: Old English; Origin: arc, from Latin arca 'box']
a large ship
the Ark
in the Bible, the large boat built by Noah to save his family and the animals from a flood that covered the earth

Merriam-Webster's Collegiate® Dictionary:

Pronunciation:     'ärk
Function:           noun
Etymology:          Middle English, from Old English arc, from Latin arca chest; akin to Latin arcēre to hold off, defend, Greek arkein, Hittite ḫark- to have, hold
Date:               before 12th century

1 a : a boat or ship held to resemble that in which Noah and his family were preserved from the Flood b : something that affords protection and safety

2 a : the sacred chest representing to the Hebrews the presence of God among them b : a repository traditionally in or against the wall of a synagogue for the scrolls of the Torahاگر تصاویر حاصل در گوگل را با این دو معنی کنار هم بگذارید متوجه میشوید که کلمه آرک بصورت اختصاصی به کشتی نوح گفته و از آن بعنوان سفینه نجات یاد میشود.
جالب آنجاست که وقاحت سازندگانِ این انمیشن به حدی شد که صریحاً نام کشتی یوگی را کشتی نوح گذاشتند:
یوگی - کشتی یوگی - توهین یوگی به حضرت نوح - حسن عباسی: کارتون یوگی توهین به حضرت نوح بود


شما این تصویر را کنار تصاویر حاصل از جستجوی گوگل بگذارید:

یوگی - کشتی یوگی - توهین یوگی به حضرت نوح - حسن عباسی: کارتون یوگی توهین به حضرت نوح بود
یوگی - کشتی یوگی - توهین یوگی به حضرت نوح

آیا شباهت ظاهری کشتی یوگی با کشتی حضرت نوح کافی نیست برای اثبات اینکه سازنده این انیمیشن با غرض و مقصودی این نامگذاری را داشته و عامداً منظورش از کشتی یوگی، کشتی حضرت نوح بوده؟ و حالا آیا این تمسخر نیست که حضرت نوح را به شکل حیوان در آورده اند؟

جدای از این قسمت که با دلیل و مدرک و ریشه شناسی کلمه آرک آورده شد، با یک سرچ ساده در گوگل با عنوان: "Noah+Yogi" شما به نتایج جالبی میرسید از جمله این سایتها:


که چنین عبارتی را میتوانید بیابید:
Based loosely on the Biblical "Noah's Ark" tale, and featuring nearly every early animated star from the Hanna-Barbera stable, the story was given an ecological twist
و در سایت ویکی پدیا میتوانید داستان یوگی را بخوانید:

Concerned about the terrible state of the environment, dozens of animals gather for a meeting in Jellystone Park, chaired by Yogi Bear. They decide to leave their homes and search for “the perfect place”; i.e., a place free of pollution, deforestation, and other forms of mankind’s despoilment. Jellystone handyman Noah Smitty helps them build a flying ship (which looks like Noah’s Ark with a propeller on top) for their journey, and they decide to name it after him; because “Smitty’s Houseboat” is too long to paint on the bow, they name it “Noah’s Ark.” With Noah at the helm, they travel to places around the world searching for “the perfect place

که این داستان نیز شبیه به داستان حضرت نوح است. یعنی حیوانات به دلیل مشکلات زندگی میخواهند به اتوپیایی سفر کنند و کشتی نوحی میسازند برای سفر. و همین نیز به اندازه کافی تمسخر رسالتِ عظیمِ حضرت نوح (سلام و درود بر ایشان باد) است.
آیا چشمان ما به دیدن این تمسخرها از 40سالِ پیش کور بوده است؟ ایا حتماً باید حضرت محمد را مسخره کنند تا ما بفهمیم همه ایمان ما را به مسخره گرفته اند؟ جواب مسلمانان در برابر پروردگار برای صیانت از حق حضرت نوح چه خواهد بود؟ آیا این انیمیشن باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش میشد؟ چرا کور شده ایم؟ حسن عباسی این حرف را 12سال پیش زده است. اما اینکه حالا عده ای بی ناموس و پفیوز به مسخره کردن نشسته اند نشان میدهد که دوستان حزب اللهی ما خواب هستند و یادشان رفته. آنکه ادعای مسلمانی میکند باید بداند که ایمان 7 متعلق دارد. یکی از متعلقهای ایمان، ایمان به خداست. دیگری کتاب خدا. دیگری معاد و ... یکی از متعلقهای ایمان، ایمان به پیامبران است. چطور کسی خود را مومن بداند و بتواند ببیند که به پیامبرش توهین شده است؟ نوح بعنوان بزرگِ انبیا و کسی که چنان صبری داشت که 950سال از عمر خود را وقف جهاد و رسالت خویش کرد، آیا محترم نیست؟ آیا ما نباید 950 ثانیه به دفاع از حق این پیامبر بگذرانیم؟ وقتی یک سوره قرآن به نام این پیامبر است ایا توهین به این پیامبر توهین به قرآن نیست؟ ای مسلمانان، غرب در کارتونهای خود 40سال پیش پیامبر شما را به مسخره میگرفته و رسالتش را رسالت یک خرس و دوستانش پنداشته. این هیچ توجیهی ندارد. خاک بر سر هر مسلمانی که این را بداند و ببیند که راست راست در سایتها دارند علیه سخن حقی حرف میزنند. وقتی از حق صدایی در نیامد، باطل جرئت حضور پیدا میکند. جوانان حزب اللهی باید صدایِ این سایتهای یاوه گو را به شکلی خفه کنند که جرئت نکنند اینبار چنین یاوه هایی بگویند. کافی است در گوگل این عبارت را سرچ کنید : "نوح+یوگی".  و ببینید که چه سایتهایی به زبان فارسی به مسخره کردن حرف حق روی آورده اند. باید حق بیاید تا باطل برود. جاءالحق زهق الباطل. دوستانِ مسلمان، بروید به این سایتها و حرف حق را بزنید تا امر بر کسی مشتبه نشود. نگویند ما همه اعتقاداتِ این مسلمانان را مسخره کردیم هیچ نگفتند. اصلاً چرا چنین محکم حضرت محمد را مسخره کردند و از رییس جمهور امریکا تا مدیر سایت گوگل بسیار محکم از این تمسخر دفاع کردند؟ چون آنها دیدند که همه اعتقاداتِ ما را مسخره کردند چیزی نگفتیم. دیدند که پیامبرانِ پیشین مسخره شدند و صدایمان در نیامد. کار را به اینجا رساندند. مگر بچه حزب اللهی خواب باشد چنین اهانتهایی را ببیند. آنها در باطلشان ثابت و پایدار هستند، شما نیز در حرف حق خود محکم و استوار باشید. بروید و در این سایتهایِ بی ناموس نظر بگذارید و دست شیطانی شان را باز کنید. ساکت نباشید، چنین مطالب و اسنادی را هر کجا که میتوانید بازنشر دهید تا هر کسی عبارت "نوح+یوگی" را در گوگل سرچ کرد به سخن حق برسد نه به تمسخر. تا هرکس کارتون یوگی را در اینترنت سرچ کرد بداند که یوگی یک انیمیشن توهین کننده و مسخره کننده است. بداند که این انیمیشن بنیانهای اعتقادی کودکانمان را به انبیاء از بین میبرد. ساکت نباشید، حق را ببرید به  سایتهای مختلف تا باطل برود. چون حق نیست باطل آمده...

شما میتوانید قطعه ای 3دقیقه ای از صحبتهای استاد عباسی را از این فایل بصورت مستقیم دانلود کنید و گوش کنید. کیفیتش هم بسیار خوب است. حجمش هم کلاً 428 کیلوبایت است که به اندازه یک عکس معمولی است.

بعداً نوشت: با برادرم "عمار" در نظرات یک بحثی داشتم که در آخر دیدم که حرف حقی میزند. بخشی از حرفش این است : این سایتها نه آبرویی دارند و نه شهرتی و نه اهمیتی. اینکه ما برویم مستقیم در این سایتها نظر بگذاریم باعث اهمیت دادن به این سایتها میشود و اتفاقا رنکینگشان بالا میاید و سایتشان معتبر میشود. دیدم حق است. پس به این نتیجه رسیدم که لینک سایتهایشان را پاک کنم تا لینک الکی نشوند و هم اینکه بگویم به جای اینکه برویم در این سایتها نظر بدهیم، این حرفها و این اسناد(مخصوصاً عکسهایی که دیده میشود روی کشتی، کلمه نوح واضح نوشته شده ) را در وبلاگها و سایتهای درست و حسابی بگذاریم و لینک کنیم تا اینها در موتور سرچ بالا بیایند و دیده شوند و اینگونه فضای اینترنت فارسی خالی از حرف حق نماند. در ثانی ما رفتیم در این سایتهای ملعون مانند انتخاب نظر گذاشتیم، ولی آنها تایید نکردند. آنها تحمل حرف مخالف ندارند. این نیز دلیلی دیگر بر مناسب نبودن این روش.

<

نظر شما چیست؟

تا کنون ۵۲ نظر ثبت شده است
کلمه tale حتی بیشتر از کارتون یوگی بهم برخورد.واقعا جدی میگم.بیشتر از خود کارتون عصبانیم کرد.

کم نیست از این دست.اولین بارم نیست.
خدا به ماها شعور بده بصیرت بده.دشمنامون که احمقن،این شده.خدا رحم کرده به ما جماعت "امت" واقعا.
یاعلی.
باید دفاع مرد اما این خیلی بد است که ما همیشه در موضع دفاع باشیم ...
حتی یک بار تهاج هم نباید ازمان سر بزند ؟
راهکارهای ما موضعی و کوتاه مدت است
چ باید کرد ؟

یاعلی
 • عمار(معراج حضور)
 • (>_<) خیلی وقت است که ما بنیاد دفاعی منسجمی نداریم و تنها به آتش زدن پرچم و راهپیمایی بسنده کردیم ای کاش مردم قاعده نفی سبیل را درک می کردند و زمینه تحریم های کالا های که غرب سود سرشار از آن را دارد را فراهم می کردند وقتی من در تهران در ساندیوچی پپسی می بینم چه امیدی هست!(._.)

  در منطق من نق زدن ممنوع است
  خیلی جالبه !!!
  اما نکته تامل برانگیز دیگه اینجاست که چرا بعد از این همه وقت از پخش این کارتون الان این موضوع مطرح میشه
  اما ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هست

  یا علی

  در ضمن قابل توجه است که علاوه بر شیخ الانبیا به حضرت جبریل و امام عصر نیز توهین های بیشرمانه ای در فیلم لژیون شد. که استاد به آنها نیز اشاره کردند
 • عمار(معراج حضور)
 • حسین جان بیان حقایق است آنچه من می بینم دیدن راهپیمایی های است که از زمان های دور تا به امروز وجود دارد و همچنین پرچم سوزی من در مطلبی هم انتقاد کردم که چرا باید اینگونه باشد در متنی با عنوان پرچم آتش زدن سنت سیاسی ما شده است !ما نباید فقط همین یک متدد را الگوی رفتاری خودمان قرار دهیم باید اینقدر توانمند شویم و قدرتمند که امریکا پرچم ما را آتش بزند و علیه ما تظاهرات کند! آنها قداست را از زندگی خود بر چیدن و به احدی حتی خدا رحم نمی کنند ! اما ما شدیم آزمایشگاه غرب هر چند مدت یک کاریکاتور یا فیلم یا قرآن سوزی و چیز هایی از این قبیل علم می شود با برنامه دارند تقدس زدایی می کنند و ما هنوز نتوانستیم یک حرکت منسجم در جهان اسلام اسم پر تمطلاقی که از دور زیباست!

  یاعلی
 • عمار(معراج حضور)
 • ببینید من یک قضیه ای را برایتان بگویم مسئله فلسطین برای نمونه کافی است! زمانی که مسلمانان کشور های هم جوار فلسطین تنها به واسطه ملت ها تنها مبارازاتشان در حد خیابان باقی می ماند و دولت و ملت رویه ای برای از بین بردن آن ندارند تنها لقلقه زبان می شود آزادی قدس تازه با چاشنی جهان عرب! هنوز روز و شب دارند می کشند و ما تها محکوم می کنیم !کاری را که می کنیم باید روی حساب و کتاب باشد ما روز و شب و به هر بهانه ای پرچم آتش بزنیم که کاری پیش نمی رود در زمینه های دیگر چون کالا های آنها و رفتار مان در مجامع جهانی با آنها باید صریح تر باشد متاسفانه حتی در زمینه جنگ نرم توانمندی های بیشتری نیاز است ما بیشتر به توانمندی های بصری نیاز داریم مانند فیلم و سریال در این زمینه چقدر توانستیم موفق باشیم ما هنوز فیلم های سکولار درست می کنیم ما هنوز نماز را فقط در ماه رمضان در تلویزیون به تصویر می کشیم الا آخر ما هنوز در جنگ نرم داخل توانمندی خاصی نتوانستیم بروز دهیم ! هنوز به جای ارشاد گشت ارشاد علم می کنیم چگونه مدیریت فرهنگی یا هر چیز دیگه رو می توانیم در سطح جهانی انجام دهیم ما در لفظ پیش قراول هستیم اما هنوز در جنگ نرم در قسمت داخلی ناشیانه برخورد می کنیم چه برسد به جهان باید دید معتدل پیدا کنیم زمانی که از جنبش 99 درصد امریکا دفاع می کردیم ! ولی در عمل پرچم سوزی ما را مردمان دیارش به یاد دارند !

  نمیفهمم. یعنی شما واقعاً در مورد همین 4تا سایتی که نام بردم قرار است چه کار کنی؟ این سوال من است؟ آنچه الان وظیفه شما در مورد مسخره کردن در سایتهای فارسی است چیست؟ ایا وظیفه این نیست شما هم حضور بیابی و دفاع کنی و نگذاری حق پایمال شود؟
 • عماده متعهد
 • .

  یه چیزی رو راجع به این بحث بگم و برم. منتظر جواب هم نمی مونم حقیقتش. چون هیچ جوابی قانعم نمی کنه.
  وقتی یه عده "وویس ریکوردر" و گاهی هم "اسپیکر!" و یه مشت موجود بی خاصیت صرفاً مستمع رو می بینم که استاد پشت تریبون پنج شنبه ها، داره از جونش براشون حرف می زنه داغ می کنم. اصلاً نمی خوام بهشون فکر کنم.حتی به چشم روشنی ها.
  برادر! اگر شما هم خیلی ادعا تون می شه شرمنده! ولی باید بگم خودشما هم باید پاسخ گو باشید. من برای همسر شما این آدرس رو http://basir-bina.blogfa.com/post/25 چند هفته پیش ارسال کردم...
  چیکار کردید؟
  نشرش دادید؟
  کامنت گذاشتید؟
  توجهی به آمار بازدید کننده ها کردید؟
  کاری کردید رنک بازدید در موتور های جستجوگر بالابره؟؟
  شما بعنوان شاگرد استاد اون موقع که ما به سختی این کلیپ ها و عکس ها رو بدست آوردیم به ما یاری رسوندید؟؟
  مگه خود استاد نمی گفتند که حتی یه بار باز و بسته کردن یه وبلاگ جهاده؟
  مگه خود استاد نمی گفتن کامنت گذاشتن شلیک به قلب دشمنه؟!
  مگه نمیگفتن بچه حزب الله باید تو محیط سایبر پشت هم رو خالی نکنند؟؟
  .
  اومدم اینجا
  چون باید این "درد" رو میگفتم. باید جهاد و خودسازی رو از خودمون شروع کنیم.
  نیازی نیست با هیچ توجیهی جواب بدید به این نظر.
  اصلا می تونید خصوصی تلقی اش کنید.
  ولی از وجدان و از نفس زکیه نمیشه پنهان کرد که "از ماست که بر ماست"
  ...
  من یه چند ماهی به جز همین وبلاگ گروهی- که با دغدغه ی جنگ نرم و میادینش و بری لبیک به امام خامنه ای برای حفظ حریم سایبر و برای لبیک به ندای غریبانه ی استادمون زدیم- جایی نمیرم. حتی از دوئل هم خداحافظی کردم. قصد هم نداشتم جای دیگه نظر بدم. اگر اینجا نظر گذاشتم هم برای توجه به زحمت شما و همسرتون بود هم برای ادای دین به استاد و هم برای تعهدی که به این جهاد دارم...
  انشاءالله عاقبت به خیری...
  .
  .
  و من الله توفیق
 • عماده متعهد
 • نمی دونستم نظرات خود به خود تایید میشه.
  فقط بگم که اگر شما یا خانم تون پسوورد خواستید تو وبلاگ ما که صرفاً روی انیمیشن ها کار کنید، در اولین فرصت می سازم .
  این کار غریب مونده هنوز.
  خدا می دونه چقدر حرص خوردیم و جون دادیم و این ور و اون ور پیامک و پیغام فرستادیم و جاروجنجال کردیم تا شبکه ی پویا رو یه خورده سامان بهش دادن و ازون اوضاع اسفناک خارج شد؛ ولی باز هم راضی کننده نیست. هنوز خیلی از دوستان! حزب الهی خوابند...
  "یقظه" احتیاجه و یک صیحه !
  .
  .
  هر که دارد به سرش شور و نوا "بسم الله" !

  انشالله به همدیگر کمک میکنیم.
 • من چادرم را دوست دارم
 • سلام علیکم
  چرا به سوالات مطرح شده جوابی ندادید تا این سایت ها متوجه اشتباهشون بشن به نظرم این یکی از درست ترین کارهاست البته جواب سوالات در همان فایل کوتاه صوتی آمده اما ممکنه اونقدر سرمست از کشف تازه شون در جهت ضایع کردن دکتر عباسی باشند که اصلا متوجه نشده باشند به نظرم اینکه جواب سوالاتشونو براشون دونه به دونه بنویسیم بهشون بیشتر کمک می کنه خصوصا اینکه فکر می کنند اینجوری جوابی برای سوالهاشون وجود نداره
  مثلا همینکه چرا دکتر عباسی اون موقع چیزی نگفته بود برای من هم سوال بود البته ممکنه آدم مطلبی رو تازه متوجه بشه اما تو فایل صوتی دقیقا می گن سال 79 اتفاقی متوجه کلمه ارک می شن و شروع به تحقیق میکنند و بعد در پنج شش سال اخیر در سری جدید کارتون یوگی متوجه عبارت نوح آرک روی بدنه ی اون کشتی می شن بعد هم می گن هرچی گفتن کسی گوش نکرده تا علنا می گن بقیه ی سوالها هم همینطور

  یاعلی
 • معرفی نمیکنم!
 • درود بر آدمهای امل و بی درک و فهم این وب...
  ببخشید آقای عزیز شما و دوستان عزیزتر!!!شما نقد و بررسی این کارتون رو خوندید و در سمینار اون شرکت داشتید؟کدوم توهین ؟کدوم کشک؟کدوم دوغ؟
  بابا بس کنید این ظاهر سازی به اصطلاح دینی رو....
  شما برین جلوی شیوخ و روحانی بزرگ رو بگیرین!جلوی اون بسیجی های بی آبرو رو بگیرین که به هوای مبارزه با بی حجابی هزار و یک کثافت کاری میکنن!
  توی ساندویجی پپسی باشه اعتقادات شما خدشه دار میشه؟یا اینکه روحانی هاتون خونه ها ی آنچنانی ...آقا زاده ها ماشینهای آنچنانی...و ...داشته باشن ؟؟؟؟
  جمع کنید این بساطتتون رو که حناتون پیش خودتون رنگ داره و بس.
  بعد چهل سال معلومه که کاری ندارین جز اینکه بشینین و بگردین این ور اونور به همه عالم و آدم اتهام توهین بزننین!به خودتون که میرسین خفه خون بگیرین!
  تو رو خدا اسم دین و مذهب رو با این کارا خراب نکنید!که همینجوری ها جوونها از شما بیزارن....کاری نکنید که از دین هم بیزار بشن که البته شدن!!!

  إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاَماً
 • یه بی سوات!(در جواب نظربالا)
 • جناب نظر بالایی! که به وقتش قراره معرفی بشید.
  ماهم خودمون می فهمیم و درد میکشیم از خیلی از خراب کاری ها اما
  شما حق رو به اهلش می شناسی؟
  "اخوند باید روحانی باشد" ! شما همه روحانی ها رو هم اخوند فرض کردی؟!
  مشکل رو باید درست پاتولوژی(آسیب شناسی)کرد. الان شما چه مشکلی رو مطرح کردید و با چه مشکلی رو در رو شدید و مسخره اش کردید؟!
  مال مردم خوری یه عده از خدا بی خبر(که به وقتش خدا به خدمتشون میرسه و مومنین رو برای دادرسی میفرسته سراغشون)شما رو آشفته کرده اما فلسفه ی عظیم پشت انیمیشن ها و سریال های آمریکایی(علی الخصوص هالیوودی) که دین و مذهب و انسانیت بچه هامون رو و حتی "میهن پرستی"شون رو از بین می بره برای شما مسخره است؟!
  این وظیفه ی ما مسلمین و مومنین هست که در همین حد که بضاعت داریم با اونها مبارزه کنیم و در حد توان خودمون برملا کنیم خدعه ها و توهین های اونها رو
 • یه بی سوات
 • جناب "به وقتش" !

  من شما رو نمی شناسم، مرام و مذهب تون رو نمی دونم؛ ولی ملت اسلام(دین و مرام اسلام) به ماها که مسلمونیم یاد داده که از هرچی که نماد کفره و باعث تسلط کفّار بر ما میشه دوری کنیم
  شما می تونید پپسی بخورید و اصلاً به هشدار موسسه ی بهداشتی یی فرانسوی -که اگر سرچ بکنید در گوگل هست- راجع به محتویاتش کاری نداشته باشید(استفاده از اجزای جنین های مرده بعنوان طعم دهنده!!!) ولی ما صرفاً با فروش و عرضه ی پپسی مخالفیم و حتی جلوی اظهار نظر فقیه گرامی، آیت الله علم الهدی وایسادیم، چون اسم پپسی، مرام پپسی، فروش هر قوطی و خرج کردن هر یه تومنی(به پول خودمون)برای کشتار مسلمون هاست
  حتی چه فلسطینی
  چه سوری
  چه لبنانی
  چه سودانی
  چه ایرانی
  و
  و
  و
  شماها که ادعای میهن پرستی تون کر کرده گوش عالم رو
  چطور می تونید بشینید و ببینید آرمیتا پرپرشدن پدرش رو با چشماش ببینه؟!؟!
  مگر غیر از اینه که فروش پپسی برای همینه؟!
  که نستله برای همین بوجود اومده؟
  که صنعت هالیوود برای تغییر فرهنگ ها و تفکرهاست؟؟
  مگر غیر از اینه که هزینه ی صنعت "پورنو" از همین منابع تامین میشه؟؟؟
  من در عجبم
  چطور شما بسیجی هایی که جونشون رو کف دست شون گرفتند و دونه دونه پر پر میشن(مثل شهدای اخیر در چابهار) رو نمی بینید
  و فقط با دیدن و(البته اکثراً : ) شنیدن چند مورد محدود همه رو با یه چوب می زنید؟!
  شما چطور عزت و افتخار مردم و سربلندی و اعتماد به نفسی که الان جوون ها دارند رو نمی بینید ؟ و فقط به چهار تا مدعی اسلام و منافق در جامعه که از قضا آقازاده هم هستند(متاسفانه) ، نگاه می کنید...
  اونها در این دنیا و در اون دنیا باید جواب بدن
  همین امثال کارتون یوگی، با شما و دوستان تون این کار روکرده که "خدا" رو نمی بینید...
  با زدن وحی، با زدن پیام اوران الهی، همین اتفاق می افته؛ دیگه ادم "الله" رو نمی بینه...
  دیگه قرآن براش کلام الله نیست...
  این بلا سر نسل ما اومده!
 • یه بی سوات
 • سر نسلی که یوگی دیده؛ مهاجران دیده؛ زنان کوچک دیده؛ ممل دیده؛ بی خانمان دیده؛.... نسلی که "شانس" براش خداشده
  شانسه که همه چیز رو رقم می زنه ، نه خدا!
  .
  اگر فهمیده باشید و خونده باشید روایات رو
  می فهمید مبارزه با فروش پپسی عین صحبت ائمه است؛ و اصلا هم ربطی به مال مردم خوری برخی ها نداره؛ بله
  اونها باید مجازات بشن
  باید جلوشون گرفته بشه
  نوشته های وبلاگ بچه حزب الهی ها رو بخونید
  غیر از اینه که الان برای محاکمه آقای مهدی هاشمی(که شروع کننده ی این نوع آقازادگی ها بودن)و پیگیریش فقط مطالبه ی دوستان ماست؟؟؟
  غیر از اینه که همین بسیجی که گفتید و بسیج دانشجویی در مقابل بی اخلاقی های بزرگان و سابقون انقلاب و به قول خودمون "ریزش"ها قد علم کردند؟!
  اگر انصاف داشته باشید "معرفی می کنید" خودتون رو و بحث رو منطقی جلو می برید
  و اگر انصاف هم نداشته باشید بحث دیگه فایده ای نداره.
  فقط اینها رو باید می نوشتم و می گفتم چون دلم می سوزه برای خودمون؛ برای ملت شیعه
  برای سرمایه های عظیمی که در روایات و آیات هست و ازش غافلیم و چسبیدیم به چهارتا "آتو" که آقازاده ها(یی که من به شخصه از هیچ کدومشون نمی گذرم،غیر از مال مردم خوری و جولون دادن بلکه بخاطر خراب کردن ذهن دوستانی مثل شما و خراب کردن اسم اسلام)دادن دست دشمنان اسلام و برخی دوستان نا اگاه به مسائل دین...  اول حرفهام گفتم که حق اسلام رو نباید به اهلش شناخت؛ اما حالا یه سوال دارم
  آیا واقعا رسوایی های اخلاقی آقایون سردمدار ایتالیا و فرانسه و امثال گرجستان و گندکاری های ملکه ی انگلیس رو هم می بینید؟!
  آیا کثافت کاری های اونها باید پای مسیحیت نوشته بشه؟؟ درسته که دین توی سیاست شون نیست اما بوش که خیلی ادعای مسیحیتش می شد، ملکه ی انگلیس مگه تصمیم گیرنده راجع به پاپ نیست؟! این دینی جدای از سیاسته؟!
  جنگ های صلیبی که بوش راه انداخت، همجنس بازی رو که به رسمیت شناخت و براش تلاش کرد، و خونریزی های فراوان، اینها هم پای همه ی حکومتشون نوشته میشه؟؟
  یا فقط برای ما مهمه که خیابون هاشون تمییزه و چهره های تبلیغاتی شون شاده و کت شلوارهای شیک می پوشن و بیمارستان های پیشرفته ای دارند و صنعت کامپیوتری شون "کرک شده" نیست؟!!!؟
 • عمار(معراج حضور)
 • از پاسخ های شما تشکر می کنم جناب حسین واقعا لایک داشت(^_^)آقای به وقتش هم بدونه با برچسب زدن به هر کسی نمی توانی دعوی صدق و صداقت کنی آزاداندیش همه زوایای یک موضوع را می بیند و بعد اظهار نظر می کند فرق عظیمی بین نظر و صاحب نظر وجود دارد در ضمن برچسب نزنید حکایت تف سر بالاست

  دقیقاً نفهمیدم منظورت چه بود!
 • حسین بوذرجمهری
 • سلام دوستان
  به خصوص دوستمان "یه بی سوات"
  نگاه کنید، وقت خود را صرف کسانی مثل "به وقتش معرفی میکنم" نکنید. شما وقتی جواب اینها را بدهید یعنی در زمین آنها بازی کرده اید.
  اون آقا اگه مرد بود میامد میگفت اینجای حرفت اشتباه است رفتم در فلان سایت آن حرفی که زدی نبود در دیکشنری وبستر آن یکی نبود و ... این اصلاً به مباحث این متن توجه نکرده فقط آمده مغلطه کرده. این آدم مریض است و مطمئن باشید از روی علم دارد حرف میزند. این میداند که حرف ما حق است لکن کافر است. میاید روی حقیقت را با علم به آن میپوشاند. خداوند هم راهش را نشان داده. گفته که به اینها کاری نداشته باشید و قالو سلام علیکم. چه کار دارید؟ وقت ما ارزش دارد.

  ما چه کار بسیجی و آخوند داریم؟ او آمده بحث را منحرف کند. ما که نباید کاری کنیم آن انحرافی که میخواهد ایجاد بشود. اصلاً فرض که همه حرفهای او درست است. چه ربطی به یوگی دارد؟ چه ربطی به ما دارد؟ ما کار خود را میکنیم. مطمئن باشید او از روی علم دارد طغیان میکند. جواب چنین کافری را که نباید داد.
  اول حرفش هم آمده گفته : "شما نقد و بررسی این کارتون رو خوندید و در سمینار اون شرکت داشتید؟" اصلاً معلوم نیست توی این کشور جز عباسی کس دیگری همایش یوگی برگزار میکند یا نه؟ این را گفته که مثلاً در دل من ترس بیاندازد که: شما نمیدانی و من میدانم.
  اصلاً من شرکت نکرده ام. شما دوست عزیز. شمایی که شرکت کردید بیایید بگویید "چرا؟" این حرفهای من اشتباه است؟

  این یارو را ول کنید. مطمئن باشید کافر است. شک نکنید در قلب او مرض است. خدا هم در قرآن قول داده که مرض قلبش را زیاد میکند.
  خدا در قرآن میگوید که وقتی حرف حقی زده میشود اینها میایند حاشا میکنند و صدای بلند در میاورند تا صدای حق شنیده نشود. یعنی چه؟ یعنی یک حاشیه برای بحث ما درست کرده که دوستمان "بی سوات" 3تا نظر بلند و بالا برایش بنویسد. یعنی برای حرف حق حاشیه بی خود و بی ربط درست میکنند.

  یک کلام
  به این ها فقط سلام کنید و والسلام. وقت خود را برای اینها تلف نکنید. من هم با نوشتن این متن وقتم را برای او تلف نکردم، برای دوستانم وقت گذاشتم تا بدانند اینها سیاه بازی است.

  اگر کسی سوال داشت و منطقی و مودبانه آمد گفت که این جای حرفت را نفهمیدم، ما مخلصش هم هستیم جواب هم میدهیم.

  یاعلی
  من تو entekhab.ir نظر گذاشتم ولی درج نشد
  این هم از آزادی بیان لیبرال های فارسی زبان!
 • عمار(معراج حضور)
 • سلام حسین جان ممون ار تایید .تمسخر که کار یک روز و دورزه نیست همیشه بوده ! ببینید ما حتی در سایت های داخلی اثر گذاری ما منوط به این است که تشکل هایی چون بسیج و حوزه اعلام برائت کنند و موضع بگیرند در غیر این صورت اگر بخواهید با عنوان مستقل اقدام به روشنگری کنید فرجام کار مشخص نیست هر چند از نظر وجدان و وتکلیف ارضاع شوید! به قول یکدوستی که بیان می کرد انسان باید عامل باشد یعنی در حیطه ای که قدم می گذارد باید اثر گذار باشد ! من هم دغدغه های شما را دارم اما درد من از این است که سایت های ذکر شده فقط به دنبال بهانه هستند تا بتوانند ترور شخصیت کنند فقط به دکتر عباسی هم منوط نمی شود بزرگان دیگر هم همین بلا سرشان آمده است. چون امت واحده ای هستیم که چند شقه شدیم ! چون جهان اسلام محل آزمون و خطا دول غرب شده است چون هنوز یک موضوع متحد در قبال تهدیدات تقدس زدایی غرب نداریم چون هنوز نژاد فکری دولت ها و ملت های مسلمان متشنج است . مثال از جهان اسلام می زنم چون درد مشترک داریم در این قضایا و هنوز پایبند راهپیمایی هستیم اما فرا تر از آن را هنوز اجرایی نکردیم !
 • حسین بوذرجمهری
 • خوب. من این را هم قبول دارم.
  و باز اصرار میکنم در مورد همین موضوع مشخص صحبت کنیم و حرف را پراکنده نکنیم.
  پس در مورد همین موضوع هم شما میگویید باید اثرگذار حرکت کنیم.
  خوب، یک اثرگذاری این است که مقام بالاتری از این سایت بیاید دهنش را با بیانیه یا فیلتر و هرچیز دیگری صاف کند. این هم کار موثری است. البته در جهت صاف کردن دهن این سایت.
  اما کار موثر تر، همیشه آن کاری است که مردمی باشد. یعنی فشار از پایین. یعنی من به شما بگویم برو نظر بگذار شما یکی دیگه رو مجاب کنی و همینطور الی آخر. آنوقت این حرکت از پایین است و مردمی است و موثرتر. آیا این نیست؟
  حالا اگر یک بستری بود، مثلاً یک سایتی که متعهدان در آن سایت جمع میشدند و اخبار در مورد انواع توهین در سایتها، آنجا زده میشد و کسانی که عضو بودند میرفتند دهن آن سایت توهین کننده را صاف میکردند، این میشد کار تشکیلاتی تر و موثر تر در این زمینه. که نیست.
  حالا سوالم این است، آیا چون بستر موجود نیست، نباید وظیفه انجام داد؟ بحث ارضای نفس که نیست. شما جوری گفتی انگار شهوت آدم ارضا میشود. بلکه هدف ما راضی شدن خداست. بالاخره هدف ارضاست. ولی نه به شکلی که شما گفتی. آن شکل شاید مسخره کردن مقام ارضا باشد. بالاخره همه کارهای ما برای ارضا است. نه ارضای نفس، بلکه راضی شدن خدا. خوب. ما میخواهیم خدا از ما راضی باشد. خدا هم میگوید در حد توانتان کار کنید من در همان حد هم راضی ام.
  با این تفاسیر، یعنی یک عدد نظر گذاشتن در سایتهای نام برده، مذموم است؟ من اگر در توانم بود همچون سایتی را حتماً راه میانداختم تا با یک کار تشکیلاتی دهن تک تک سایتهایی که مسخره و توهین به مقدسات میکنند را صاف کنم آن هم نه با اهرم فشار حکومتی و نیرو از بالا، بلکه با فشار از پایین و از طریق صدای مردم جو را برای این سایتهای معاند سنگین کنم تا دیگر جرئت چنین کاری نکنند. اما من الان نمیتوانم چنین سایتی راه بیاندازم ولی میتوانم در وبلاگم بنویسم؟ میتوانم خودم در سایتها نظر دهم. اینها را که میتوانم، پس دریغ نمیکنم.
  میدانید. من کار حق را معطل نمیکنم. ولی شما معطل میکنید.
  من هنوز نفهمیدم شما در مواجهه با همین چندسایتی که نام بردم، حاضرید چه کاری انجام دهید؟
  آیا هیچ کار، با وجود تفاسیرتان، بهترین کار است؟ واقعاً اینطور فکر میکنید؟
 • نویسنده وبلاگ عمار(معراج حضور)
 • سلام مجدد حسین جان(^_^) اثر گذار بودن رو مد نظر من هست در پاتولوژی رابطه بین حکومت با امت باید به این نکته توجه شود رابطه افقی است یعنی از نوع غربی عمودی نیست که از بالا فشار باشد یا از پایین به بالا مدالیته حکومت ولایت برمبنای رابطه افقی است که مردم در هر جایگاهی هستند باید نقش دینی خود را ایفا کنند تا تمدن دینی دچار چالش نشود اما متاسفانه به دلیل ساز و کار های پنهان این رویه کم رنگ گشته به عنواین مختلف! ببینید یک شخصیت می اید درباره یک توهین جلسه روشنگری می گذارد بعد سایت های زنجیره ای که حتی نامی از آنها به گوش هیچکس نرسیده به استهزائ فرد مورد نظر می پردازد دو حالت اینجا پیش می اید یکی اینکه با لینک شدن مطالب آنها در فضای مجازی به عنوان نقد نوشته باعث نشر سایت مربوطه می شویم که آنها همین را می خواهند ! بعد ما نظرات را پای متن می گذاریم این رویه تا کی ادامه پیدا کند کار خوبی است اما قدرت و باوی بسیج و نهاد های مردم نهاد باید وارد کار زار شوند کاری را که در یک هفته به انجام برسانیم چرا باید طولانی شود فیلترینگ یک امر موقت است اما موثر است ببینید برداشت من از ارضا همان رضای خداست بیایید کلمات را اسیر نکنیم (^_^) البته ایجاد تشکلات محازی نیاز به برنامه مدون دارد که حتی هنوز در این زمینه سستی ها دیده می شود نمی خواهم سیاه نمایی کنم ! من ترجیح می دهم نظر ی در پای این سایت ها نگذارم در عوض از متن های از این دست که در وبلاگ شما هست بخوانم و کسب موضوع کنم و نظر م را بیان کنم والا من معطل نمی کنم در هر حال فعلی که انجام دادن نادرست است و زننده اما باز هم می گویم بیان این سایت ها استهزا کردن نسبت به یک شخصیت است نه حضرت نوح! آنها کتمان حقیقت می کنند که شما نقشه ؟آنها را نقش بر آب کردید من فقط نقد ام این است به وفور انبیا الهی در فیلم ها در کتاب ها و تصاویر توهین می شود و هنوز در آن رابطه کار منسجمی انجام نشده فقط حضرت نوح علیه سلام نیست !
 • حسین بوذرجمهری
 • اون رابطه افقی و عمودی که گفتید در مبانی نظری اش خیلی میلنگد. فعلاً که چنین چیزی نیست. و باید اثباتش کنید. از روی کدام منبع و چنین حرفی میزنید؟ به نظرم صرفاً یک حرفی زدید که خودتان هم نمدانید چیست! ما در نظام هستی هم رابطه عمودی داریم از پروردگار تا انبیاء و انسان و مراتب مدیریت به همین ترتیب است. همه در یک سطح نیستند. احتمالاً من نمیفهمم چه میگویید.
  دوم اینکه مشکل اساسی نوشته هایتان این است که پشت سر هم مینویسید و پارگراف درست نمیکنید آدم نمیفهمد کی این بحث تمام و آن یکی شروع میشود. حتی بعضا جمله هایتان نقطه ندارد نمیفهمم جمله را.
  ولی این را خوشم آمد: با لینک شدن مطالب آنها در فضای مجازی به عنوان نقد نوشته باعث نشر سایت مربوطه می شویم که آنها همین را می خواهند !
  خوب من از نوح دفاع کنم و کسی من را مسخره کند یعنی چه؟ یعنی نوح را زده دیگر. این که جای سوال ندارد.

  دیگر اینکه بله آنها کتمان حقیقت میکنند و با این کار خود باعث میشوند اگر هم کسی در این باره چیزی میداند نگوید چرا که نکند کسی مسخره اش کنند! ترس از مسخره شدن است که این باید شکسته شود. این یعنی کتمانِ حقیقت دیگر. نه؟ آنها که نمیتوانند مستقیم حضرت محمد را مسخره کنند، میایند بسیجیهایی که دفاع کردند را مسخره میکنند. مانند چیزی که درباره مشرق اتفاق افتاد. ایا این واضح نیست؟ این هم نیاز به توضیح دارد؟

  بله به وفور توهین اتفاق افتاده. ولی اینجا جای واجب کفایی است. در مورد حضرت محمد همه جا حرف زده شد، نیاز به من نبود. اما اینجا وقتی همه ساکتند و دشمن جسارتِ کتمان حقیقت میابد، من وارد میشوم چون بر من واجب شده است.

  کلاً واکنش شما جالب است. در مورد انتخابات اینده احساس نگرانی میکنید. که دقیقاً مسئله اش همین واجب کفایی است. همه در صحنه هستند. هنوز 9ماه هم مانده. دلیلی هم برای نگرانی از الان وجود ندارد. ولی اینجا که صحنه خالی است، 2 2تا چهارتا میکنید.
  البته همه همینطور هستند.
  خدا خیرتان دهد.
  همیشه فکر میکنم خدا خیلی جالب است، از همه جور ادمی بنده دارد. هر کدامشان مال زمان خاصی هستند.
  ما هم مال زمانی هستیم که صدایی از کسی بلند نمیشود، سر و صدا کنیم.
 • یه بی سوات!
 • بسم الله و بالله و علی مله رسول الله

  خدمت جمیع دوستان مخصوصاَ نویسنده ی وبلاگ سلام عرض می کنم و سعی می کنم در مختصر کلامی ، جواب بدم به سوال شما؛ فرمودید:
  "چه کار دارید؟ وقت ما ارزش دارد."
  .
  کاملاً درست گفتید، وقت همه ارزش دارد؛ من وقتم را "صرفاً " برای بنده خدایی که افکار کژی دارد خرج نکردم، بلکه برای کسانی وقت گذاشتم، که آنها هم از عمر نازنین خود وقت گذاشتند و به حرمت هرچیزی که به آن معتقدند و به آن ارادت دارند ( = دکتر حسن عباسی، اسلام و مسلمین، دفاع از مظلوم و....)، اینجا آمدند و احیاناً این نظرات را هم مرور می کنند...
  نباید برای هیچ کسی شبهه ای پیش بیاید. برای هیچ کس!
  نه تنها وقت ما ارزش دارد، بلکه تلاش ما هم باید ارزش گذاری شود! در فیزیک خوانده بودیم که هر انرژی مصرف شده ای، مساوی با کار انجام شده، نیست؛ بلکه باید نیرویی که صرف می شود در جهت درست باشد و...(قانون اول ترمودینامیک که به عنوان قانون بقای کار و انرژی نیز شناخته میشود...)
  خلاصه میکنم:
  اگر شما تلاشی کرده اید باید همه جهته و در تمام سطوح کارتان محفوظ بماند.
  آن دوستمان هم انشاءالله سرشان به سنگ نخورد!
  که این سنگ، بد می شکند سر را...
  در مورد شرکت در کلاس ها هم ، ممنون که یاد آوری کردید که به آن بنده خدا بگویم که بعله!
  هم ما بودیم هم نویسندگان وبلاگ بودند! و البته نمایشنامه ی هملت دیگر برای این زمانه کمی بوی کهنگی میدهد!
  با وجود رسانه ها و وسایل ارتباطی و انفجار اطلاعات، دیگر "بودن یا نبودن" مسئله ی ما نیست! بلکه...
  "چگونه زیستن" و چگونه اندیشیدن باید در افکار تجزیه و تحلیل شود...

  یا حق
 • یه بی سوات!
 • استاد عباسی بارها گفتند که از تفاسیر آیت الله مکارم شیرازی و کلام علامه جوادی آملی بهره ببرید و یادم هست همین چندی پیش که بحث روی مطالعه قرآن بود وقرآن های مختلف استاد که 9یا10جلد است و در قرآن حاشیه زده اند و هر سال با یه رنگ خودکار ....مثلاً خودکار آبی متعلق به سال83 است..

  در مورد آیه ای که گفتید به نظرم رسید آیات دیگری رو مطرح کنم؛ گرچه می دونم بحث وبلاگ چیز دیگری است اما
  به نظرم می رسه خوبه که در این وبلاگ، و در این بحث، این گفتگوها صورت بگیره:


  در ایـن آیـه به یکى دیگر از منافع مهم بعضى از این حیوانات اشاره کرده ، مى گوید: ((آنها بارهاى سنگین شما را (بر دوش خود) حمل مى کنند و به سوى شهر و دیارى که جز با مشقت زیاد به آن نمى رسیدید مى برند)) (وتحمل اثقالکم الى بلد لم تکونوا بالغیه الا بشق الا نفس).

  این نشانه رحمت و رافت خداوند است که این چهارپایان را با این قدرت ونیرو آفریده است ، و آنها را رام و تـسـلـیـم شما نیز گردانیده ((چرا که پروردگار شما رؤف و رحیم است)) (ان ربکم لرؤف رحیم).

  به این ترتیب این چهارپایان در درجه اول ، پوشش و وسائل دفاعى براى انسان در برابر گرما و سرما تـولـیـد مـى کـنـنـد، و در درجـه بـعـد از فـرآورده هاى لبنیاتى آنهااستفاده مى شود، و سپس از گـوشتشان ، و بعد از آثار روانى که در دلها مى گذارند،مورد توجه قرار گرفته و سرانجام باربرى آنها.

  آنـگـاه بـه سـراغ گـروه دیـگرى از حیوانات مى رود که براى سوارى انسان از آنها استفاده مـى شـود، مى فرماید: ((خداوند اسبها و استرها و الاغها را آفریدتا شما بر آن سوار شوید، و هم مایه زینت شما باشد)) (والخیل والبغال والحمیرلترکبوها وزینة).

  در پایان آیه به مساله مهمترى اشاره کرده و افکار را به وسائل نقلیه و مرکبهاى گوناگونى که در آیـنـده در اخـتیار بشر قرار مى گیرد و بهتر و خوبتر از این حیوانات مى تواند استفاده کند متوجه مـى سـازد، و مـى گـوید: ((و خداوند چیزها (وسائل نقلیه دیگرى) مى آفریند که شما نمى دانید)) (ویخلق ما لا تعلمون).

  به دنبال نعمتهاى مختلفى که در آیات گذشته بیان شد در اینجا به یکى از نعمتهاى بسیار مهم معنوى اشاره کرده ، مى فرماید: ((بر خداست که راه راست و صراط مستقیم را (که هیچ گونه انحراف و کژى در آن نیست) در اختیاربندگان بگذارد)) (وعلى اللّه قصد السبیل).
 • یه بی سوات!
 • در ایـن کـه ایـن راه راست اشاره به جنبه تکوینى یا تشریعى مى کند، مفسران تفسیرهاى مختلفى دارند، ولى هیچ مانعى ندارد که هر دو جنبه را شامل شود.  بـه ایـن تـرتـیـب که خداوند از نظر خلقت و آفرینش و تکوین ، انسان را مجهز به عقل و استعداد و نیروهاى لازم براى پیمودن این صراط مستقیم کرده است.


  و از سوى دیگر، خدا پیامبران را با وحى آسمانى و تعلیمات کافى و قوانین مورد نیاز انسان فرستاده اسـت ، تـا از نـظر تشریع ، راه را از چاه مشخص کرده و با انواع بیانها او را تشویق به پیمودن این راه کنند و از مسیرهاى انحرافى باز دارند.


  سـپـس از آنجا که راههاى انحرافى فراوان است ، به انسانها هشدار مى دهد ومى گوید: ((بعضى از این راهها منحرف و بیراهه است)) (ومنها جائر).


  و از آنجا که نعمت اختیار و آزادى اراده و انتخاب ، یکى از مهمترین عوامل تکامل انسان مى باشد با یـک جمله کوتاه به آن اشاره کرده ، مى گوید: ((اگر خدا مى خواست همه شما را (به اجبار) به راه راست هدایت مى کرد)) به گونه اى که نتوانید گامى از آن فراتر بگذارید (ولو شا لهدیکم اجمعین).


  ولى این کار را نکرد، چرا که هدایت اجبارى ، نه افتخار است و نه تکامل !
 • یه بی سوات!
 • و باز به سراغ نعمتهاى مادى مى رود تا حس شکرگزارى انسانها را برانگیزد، آتش عشق خدا را در دلهایشان بیفروزد، و آنها را به شناخت بیشتر بخشنده این نعمتها دعوت کند.

  مى گوید: ((او کسى است که از آسمان آبى فرستاد)) (هو الذى انزل من السما ما).

  آبـى حیات بخش ، زلال ، شفاف ، و خالى از هرگونه آلودگى ((که نوشیدن شمااز آن است)) (لکم منه شراب).

  ((و نـیز گیاهان و درختانى از آن به وجود مى آید که (حیوانات خود را) در آن به چرا مى فرستید)) (ومنه شجر فیه تسیمون).

  بـدون شـک مـنـافـع آب بـاران تـنـهـا نوشیدن انسان و روییدن درختان و گیاهان نیست ، بلکه شستشوى زمینه، تصفیه هو، ایجاد رطوبت لازم براى طراوت پوست تن انسان و راحتى تنفس او، و مانند آن همه از فوائد باران است ، ولى از آنجا که دوقسمت یاد شده ، از اهمیت بیشترى برخوردار بوده روى آن تکیه شده.

  (آیه) باز همین مساله را چنین ادامه مى دهد: ((خداوند با آن (آب باران)براى شما زراعت و زیتون و نـخل و انگور، و از همه میوه ها مى رویاند)) (ینبت لکم به الزرع والزیتون والنخیل والا عناب ومن کل الثمرات).

  ((مـسـلـما در آفرینش این (میوه هاى رنگارنگ و پربرکت و این همه محصولات کشاورزى) نشانه روشنى (از خدا) براى اندیشمندان است)) (ان فى ذلک لا یة لقوم یتفکرون).

  (آیـه) سپس به نعمت تسخیر موجودات مختلف جهان در برابر انسان اشاره کرده ، مى فرماید: ((و (خـداونـد) شـب و روز را بـراى شما مسخر کرد و همچنین خورشید و ماه را)) (وسخر لکم اللیل والنهار والشمس والقمر).

  ((و ستارگان نیز به فرمان او مسخر شما هستند)) (والنجوم مسخرات بامره).

  ((مـسـلـمـا در این امور نشانه هایى است (از عظمت خدا و بزرگى آفرینش) براى آنها که اندیشه مى کنند)) (ان فى ذلک لا یات لقوم یعقلون).

  (آیـه) عـلاوه بر اینها ((مخلوقاتى را که در زمین براى شما آفریده)) نیزمسخر فرمان شما ساخت (وما ذرا لکم فى الا رض).

  ((مخلوقاتى گوناگون و رنگارنگ)) (مختلفا الوانه).

  از انواع پوششه، غذاه، همسران پاک ، وسائل رفاهى گرفته تا انواع معادن ومنابع مفید زیرزمینى و روزمینى و سایر نعمتها.

  ((در ایـنـهـا نیز نشانه اى است (آشکار) براى مردمى که متذکر مى شوند)) (ان فى ذلک لا یة لقوم یذکرون).
 • یه بی سوات!
 • اکنون این سؤال پیش مى آید که پس ما چگونه مى توانیم حق شکر او را اداکنیم ؟ آیا با این حال (همه ی ما) در زمره ناسپاسان نیستیم ؟
 • یه بی سوات!
 • پاسخ این سؤال را قرآن در آخرین جمله این آیه بیان کرده ، مى گوید:((خداوند غفور رحیم است)) (ان اللّه لغفور رحیم).

  آرى ! خـدا مـهـربـانتر و بزرگوارتر از آن است که شما را به خاطر عدم توانایى برشکر نعمتهایش مـؤاخـذه یـا مـجـازات کـند، همین قدر که بدانید سر تا پاى شما غرق نعمت اوست و از اداى حق شکرش عاجزید و عذر تقصیر به پیشگاهش برید،نهایت شکر او را انجام داده اید.

  ورنه سزاوار خداوندیش ـــــ کس نتواند که به جا آورد!.

  ولى اینها همه مانع از آن نیست که ما به مقدار توانایى به احصاى نعمتهایش بپردازیم.

  از آنجا که در آیات گذشه به دو قسمت از مهمترین صفات خدااشاره شد در اینجا به سومین صفت ((معبود حقیقى)) اشاره مى شود که علم و دانایى است ، مى گوید: ((خداوند مى داند آنچه را پنهان مى دارید و آنچه را آشکارمى سازید)) (واللّه یعلم ما تسرون وما تعلنون).
 • یه بی سوات!
 • پس چرا به دنبال بتها مى روید که نه کمترین سهمى در خالقیت جهان دارند،نه کوچکترین نعمتى به شما بخشیده اند، و نه از اسرار درون و اعمال برون شماآگاهند؟


  در ادامه بار دیگر روى مساله خالقیت تکیه مى کند، ولى از آیه مشابه آن که قبلاداشتیم فراتر مى رود و مـى گـویـد: ((معبودهایى را که آنها غیر از خدا مى خوانند نه تنهاچیزى را خلق نمى کنند بلکه خودشان مخلوقند)) (والذین یدعون من دون اللّه لا یخلقون شیئا وهم یخلقون).

  تـاکـنـون بـحث در این بود که اینها خالق نیستند و به همین دلیل لایق عبادت نمى باشند اکنون مى گوید آنها خود مخلوقند، نیازمند و محتاجند.
  .
  .
  .


  از این گذشته ، ((آنها مردگانى هستند که هرگز استعداد حیات ندارند)) (اموات غیر احیا).
 • یه بی سوات!
 • سـپـس اضـافه مى کند: ((و این بتها اصلا نمى دانند در چه زمانى (عبادت کنندگانشان) مبعوث خواهند شد)) (وما یشعرون ایان یبعثون).

  اگـر پـاداش و جزا به دست آنها بود حداقل باید از ((رستاخیز بندگان خود))باخبر باشند، با این نادانى چگونه لایق عبادتند؟.

  و این پنجمین صفتى است که معبود به حق باید داشته باشد و آنها فاقد آنند.

  بـت و بت پرستى در منطق قرآن مفهوم وسیعى دارد هر موجود و هر کسى راکه تکیه گاه خود در بـرابر خدا قرار دهیم و سرنوشت خود را دست او بدانیم او بت ما محسوب مى شود، به همین دلیل تمام آنچه در آیات فوق آمده در باره کسانى که امروز ظاهرا خداپرستند اما استقلال یک فرد مؤمن راسـتـین را از دست داده وتکیه گاهى براى خود از بندگان ضعیف انتخاب کرده اند و به صورت وابسته زندگى مى کند، شامل مى شود.

  بـه دنـبال این استدلالات زنده وروشن بر نفى صلاحیت بته، چنین نتیجه گیرى مى کنند بنابراین ((معبود شما معبود واحدى است)) (الهکم اله واحد).

  و از آنـجا که ایمان به مبدا و معاد همه جا با یکدیگر قرین و لازم و ملزوم یکدیگرند بلافاصله اضافه مـى کـنـد: ((آنـهـا که ایمان به آخرت ندارند (و طبعا ایمان درستى به مبدا نیز ندارند) دلهایشان حقیقت را انکار مى کند و در برابر حق مستکبرند)) (فالذین لا یؤمنون بالا خرة قلوبهم منکرة وهم مستکبرون).

  وگـرنـه دلائل توحید براى آنها که حق جو و متواضع در مقابل حقیت اند آشکاراست ، و هم دلائل معاد، ولى خوى استکبار و عدم تسلیم در برابر حق سبب مى شود که آنها دائما حالت انکار و نفى به خود بگیرند.

  (آیـه) در ایـن آیـه بـار دیـگـر روى عـلم خدا به غیب و شهود و پنهان و آشکارمجددا تکیه کرده ، مى گوید: ((قطعا خداوند از آنچه پنهان مى دارند و آنچه آشکارمى سازند باخبر است)) (لا جرم ان اللّه یعلم ما یسرون وما یعلنون).

  ایـن جـمـلـه در واقـع تهدیدى است در برابر کفار و دشمنان حق که خدا از حال آنها هرگز غافل نیست.

  آنـهـا مـسـتـکبرند و ((خداوند مستکبران را دوست نمى دارد)) (انه لا یحب المستکبرین) چرا که استکبار در برابر حق اولین نشانه بیگانگى از خداست.
 • یه بی سوات!
 • آیـه ـ شـان نزول : این آیه درباره ((مقتسمین)) (تبعیض گران) که قبلا درباره آنها بحث شد نازل گردیده است ، آنها شانزده نفر بودند که به چهار گروه تقسیم شدند و هرگروه چهار نفرى بر سر راه مردم در یکى از جاده هاى مکه در ایام حج ایستادند تا پیش از آنکه مردم وارد شوند ذهن آنها را نـسبت به قرآن و اسلام بدبین سازند، و بگویند محمد(ص) دین و آیین تازه اى نیاورده بلکه همان افسانه هاى دروغین پیشینیان است...


  منبع تفسیر:


  http://www.aviny.com/Quran/Nemoneh/Vol2/nemn2_30.aspx?&mode=print  ................................
  در ابتدای حرفم گفته بودم که می خوام مختصر حرف بزنم!!!
  حلال کنید؛ قصدم این بود که آشنا تر بشیم با مفاهیم
  آدرس های بعدی رو فقط لینکش رو می گذارم و بسطش نمی دم:
  ..
  ..
  ..

  http://www.aviny.com/Occasion/Enghelab_Jang/Shahadat/86/Shahadat_Qoran.aspx


  و البته بحثی که در یکی از سایت ها شده ولی صلاح نمی دونم الان آدرسش رو بگذارم.


  التماس دعا

  یاعلی
 • عمار(معراج حضور)
 • سلام بر حسین جان

  ببینید منظور من از رابطه عمودی ا افقی نوع برخود است و اثر گذاری آن مثلا رفتار امیر المومنین با مرد مسیحی که زره اش را بر داشته بود و باقی داستان اثر گذاری در این باب مد نظر بوده است یعنی برابر بودن نقش انسانی در مواجهه با عدالت در عین حال که مسئولیت ها متفاوت است همین!نه این گونه نیست که بخواهد کلماتی را به هم منگنه کنم برای رد گم کنی ! این مرام در من وجود ندارد صرفا نظری بود در باب اثرگذاری . خب این اشکال که در بین جملات ویرایش نمی کنم و شاید یا بهتر بگویم مشکل پاراگراف بندی دارد رو عجیب می پذیرم امید دارم که عفو کنید در باقی نظرات سعی می کنم درست تر تر نگارش را به انجام برسانم(^_^) ممنون از اینکه برداشت من از مورد فوق به مزاج شما خوشآمد پس در این امر اتفاق نظر داریم. ببینید متنی که من مطالعه کردم کتمان یک واقعیت بود که همان پوشاندن توهین توسط سایت ها برای ضربه زدن به یک شخصیت فعال در عرصه جنگ نرم می باشد یعنی توهین را باب نکردند بلکه تمسخر یک شخص را باب کردند که شما در این باب روشنگری کردید و ما مطلع شدیم که اینگونه بوده است. مد نظر من این است با دانستن این امور هم کارکرد مناسب و قابل قبولی نمی توان به عینیت رساند یعنی در فضای مجازی یک آگاهی منتشر می شود که توان پیگرد از سمت ما وجود ندارد و تنها حکومت اسلامی باید پیگرد این موضوع باشد و تازه شخص سخنران نسبت به سایت های مربوطه که کتمان حقیقت کردن مدعی و شاکی باشد البته این نظر منه و می تواند درست باشد نمی دانم چرا برداشت کردید ترس از مسخره شدن من منظورم بر این بود که آنها کتمان یک حقیقتی را کردن برای استهزا یک نفر . ببینید واجب بودن در این امر که باید جلوی توهین کنندگان رو گرفت درست است اما کسی که کتمات حقیقتی می کند با کسی که توهین می کند فرق وجود دارد.
 • عمار(معراج حضور)
 • صرف حرف و گفتمان و محکومیت ها آیا توانست باعث شود از این دست امور کاهش پیدا کند به نظر من نه! در ادامه سال های بعد هم موارد بیشتر از این را خواهیم دید . ببینید من متعجب هستم در توهین هایی که روز و شب به اسلام می شود توسط رسانه های ما در بوق و شیپور می کنند که وای اسلاما در صورتی که فقط این توهین ها خوراک داخلی دارد و بعد از مدتی از یاد ها می رود تا دوباره یک داستان جدید در باب توهین باب کنند این عادت ررویه در نوع برخورد غرب را کستاخ کرده است .ببینید من در نگاه ام اعتدال رو سعی می کنم به ثبوت برسانم شاید در جاهایی هم لنگ بزنم اما مطمئن باشید چون شما دغدغه این مسائل را دارم انتخابات آینده ربطی به متن فوق در وبلاگ شما ندارد وگرنه در این کامنتدونی در این باب هم نظراتی داشته ام . انشا الله اگر بشود بعد از مدت ها یک یادداشت سیاسی هم بنویسم من صحنه را خالی نمی بینم علت آن هم خود شما هستید که در این امر زحمت کشیده اید و روشنگری کرده اید به طور خلاصه بگویم رویکرد کشور های اسلامی در امر مرتدین و توهین کنندگان به اسلام را نمی پسندم چون اگر واقعا اثر گذار بود رویه های دشمن باید تغییر می کرد !انشا الله در مسیری که گام بر می دارید ثابت قدم باشید (^_^)
  بجای این همه کامنت یه نفر پیدا میشد اینا رو تو یه خبرگزاری معتبر انعکاس میداد. اینکه چند ده نفر یه مطلب رو تو یه وبلاگ ببینن با اینکه تو یه خبرگزاری چند صد هزار نفر ببینن خیلی فرق میکنه . شما نمیخایید 950 ثانیه در مقابل حرکت 950 ساله حضرت نوح کاری کنید ؟

  انشالله بتوانیم کاری کنیم
 • طناز از بلوغ
 • سلام بلوغ رو این دفعه طناز آپ کرده . حتما بخونین .
  منشوری به نظر میاد . تا نظر شما چی باشه؟ . عنوانش هست:
  چی کار کنم با دخترخاله ام؟
 • معرفی نمیکنم!
 • فارسی را پاس بدارید!!!

  هنگامی که جاهلان آنها را مخاطب سازند، به آنها سلام می گویند!!!
 • عمار(معراج حضور)
 • http://www.cloob.com/profile/wall/one/username/salaamiran/wallid/25471077

  این هم در فضای مجازی نشر دادم

  البته در حد توان(^_^)
 • یه آدم خیرخواه
 • اصلا از وبلاگت خوشم نیومد.خیلی لوس و بیمزه است.چه عکس زشتی از خودت اول وبلاگت گذاشتی.پاکش کنی بهتره.آخه یه کم سلیقه به خرج دادن هم بد نیست.

  نظر لطفتونه
 • عماده متعهد
 • دغدغه و تلاش من برای تربیت نسلی مهذّب تر و برتر از نسل خودمان و نسلی است که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را رقم زد...

  در ادامه مطلب ببنید عکس های محصولات دیزنی رو ...امیدوارم بحثم رو بتونم به کمک دوستان به سرانجام خوبی برسونم
  ...............................×××××××××××××............................
  سلام خدا بر مجاهدان راه حق
  ممنونم از نظراتتون.جواب نظرات رو ذیل نظرتون دادم و حتی اومدم تو وبلاگتون که نظرات اون روز خراب بود و نشد تو وبلاگتون هم جواب بگذارم.
  این مطلب جدیدمه که نوشتم و گفتم برا اطلاع رسانی بیام.خوشحال میشم از نظراتتون تو این مطلب استفاده کنم.
  و من الله توفیق
 • عماده متعهد
 • راستی
  این لینک رو هم زیر مطلب یوگی خودمون میذارم . هم برای باز نشر هم برای این که کامل تر از مطلب ماست.
  التماس دعا.
  و من الله توفیق

  انشالله به همدیگر بیشتر کمک میکنیم...
  دکتر حسن عباسی درست گفته. اونایی هم که این رو قبول نمی کنند خودشون رو به خواب زدند
 • معرفی نمیکنم!
 • معناش اون قدر سخت نبود که نیاز به ترجمه داشته باشه!
  اما شما معنی حرفهای من رو نفهمیدید...
  داشتم اندیشه سیاسی امام علی رو میخوندم...
  امام علی به جاهلان و خوارج پاسخ قانع کننده میدادند،نه اینکه فقط سلام کنند!
  تلخ حرف زدم چون وضعیت به مزاجم تلخه!
  نقدکارتون یوگی خوبه!اما نقد رفتار مسئولان ما نسبت به مسئولان حکومت اسلامی واقعی و ...جاهلانه است...
  متاسفم که دین داران ما و عاقلانی مثل شما ما را دین گریز میکنند!
  و جاهلانی مثل ما استاد دانشگاه سیدنی که مسیحی است را مسلمان و شیعی میکنن!
  این فرق بین ما و شما...
  واگذارید به خدا.
 • حسین بوذرجمهری
 • در جواب به نظر بالا:
  سلام
  اولاً
  شما که اینقدر خوبی و اینقدر باحالی و اینقدر همه چیت ردیفه، ماشالات باشه و اینها، نمیدونی که وقتی پایین یک مطلب نوشته نظر بدهید، یعنی اینکه در مورد همین مطلب نظر بدهید؟ پراکنده گویی آیا ممدوح است یا مذموم؟
  من در این مورد که نوشتم چیزهایی میدانم. من اصلاً چه کار آخوند و مسئول و بسیجی دارم؟ من دو کلوم حرف حساب زدم، شما لطف کن در همین مورد ان قلت بیاور تا منطقی جواب بدهیم.
  دوم اینکه شما که همه اینهایی که گفتی هستی و اینهمه از ما بهتری و اینهمه خوبی، شما رو میگم که اینقدر هم باحالی و همه دوست دارن مخصوصاً اساتید دانشگاههای سیدنی، یک سوال دارم از شما.
  آیا شما وقتی رفتید استاد دانشگاه سیدنی رو مسلمون کنی، اینجوری سلام کردی:
  درود بر آدمهای امل و بی درک و فهم این دانشگاه...؟!!!!

  فکر میکنم همین 2مورد برای نقض صداقت شما در گفتار کافی باشد.

  راستش را بگویم. اهل توهین کردن به شما نیستم. ولی شما با همان درودتان کلی تجاوز اخلاقی کردید پس اجازه بدهید من هم یک واقعیت را در مورد شما بگویم عزیز من. ببخشید. میدانم بی ادبی است. ولی بالاخره خود قرآن هم گفته در برابر متجاوز مقابله به مثل کنید. جسارت است. ولی حقیقتش شما در چنته خود بیش از هرچیز یک دهن گشاد دارید. مثل تبل میمانید. سر و صدای زیادی دارید. خوب کمی آرام بگیرید. اصلاً نظر هم ندهید کسی نمیگوید چرا نظر ندادید؟ چرا هم وقت خودتان و هم وقت ما را میگیرید؟ بروید یک خرده علم و حلم خود را بالا ببرید. تحمل حرف مخالف داشته باشید.
  و دیگر اینکه، من وقتم ارزش دارد. برای همین اگر باز هم چنین بی ادبانه و وقیحانه نظر بگذارید یا جواب نمیدهم یا پاکش میکنم. بالاخره شما با کلام بی حرمتتان حرمت اینجا را هم میشکنید. الکی هم تا حرف از پاک کردن میشنوید به مرکز آزادی بیان بدنتان بر نخورد. مثل مزاحم تلفنی چطور است که وقت و عمر آدم را هدر میدهد، مزاحم اینترنتی هم داریم. به هر حال شما در همان سلام کردنتان 2تا فحش هم دادید. فرض کنید گوشی را بر میدارید یکی بعد از سلام همین 2تا فحش را بهتان بدهد. اسمش مزاحم نیست آنوقت؟
  من هم رسمم این است که اگر مزاحم سلام کرده باشد جوابش را میدهم و بعد قطع میکنم. بالاخره جواب سلام واجب است.
  در پناه حق
 • همون بی سوات!
 • جناب "معرفی" ما گل لگد کردیم دیگه نه؟!
 • همون بی سوات!
 • جناب "معرفی" !
  "....یک چیزی که به درد آیده شما میخوره:در بحث طاقت حرف مخالف رو داشته باشید و وارد (مراء)نشید و از مغالطه استفاده نکنید...
  هنوز راه زیادی در پیش دارید...پس مزاحمها رو قانع نکنید نه اینکه ضعف را با گارد گرفتن بپوشانید..."
  این جملات یعنی چه؟ شما یا حافظه ی کوتاه مدت تون مشکل داره و یا این که خود درگیری مزمن دارید و یا...چقدر دین شما شبیه "وهابی"هاست.
  گویی "شیعه" نیستید، هستید؟!

  یاعلی
 • منم جناب معرفی

 • منطقتو عشقه...
  سلام
  خوش بحالتون که عقایدتون اونقدر براتون محکم شدن که حاضرین اینطوری جدی براش وقت بذارین

  یاعلی
 • محمد نوروزی
 • Hi
  What a good post
  I use your post in my blog
  With your permission

  یاعلی
  خدا قوت
  انشاالله خدا خودش این استاد عزیز رو حفظ کندا

  انشالله
  سلام
  از بعدا نوشتتان خوشم آمد!
  و از حرفهای اصلیتان خیلی ترسیدم ...
  آری اینها واقعا تحمل حرف مخالف را ندارند
  (فی طغیانهم یعمهون)هستند
  گاهی البته...

  خَتَمَ اللّهُ عَلَى قُلُوبِهمْ وَعَلَى سَمْعِهِمْ وَعَلَى أَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةٌ وَلَهُمْ عَذَابٌ عظِیمٌ ...

  یاعلی

  یاعلی
 • معرفی لازمه؟
 • عیدت مبارک اخوی...
  هر چند نظرامو پاک کردی و جواب ندادی...
  اما برادر مایی و هم مذهب و هم وطن...

  یاعلی
  سلام
  حرفهایتان بسیار متین و منطقی
  و انتظارتان به جا است !
  در اولین فرصت
  حتما
  راستی شیطان انس??
  منظورتان را نفهمیدم..!
  یاعلی

  یاعلی
  انصافا دم این دکتر گرم! واقعا چیزایی که می بینه رو، تا حالا کی دیده؟ همه فقط می کوبوننش. خیلی تیزه! انصافا دمش گرم! خدا نیگرش داره! فقط چیکار کنیم که خیلیا چش دیدنشو ندارن!

  خدا تکثیرتون کنه
 • جنبش حمایت از فرشتگان
 • اینکه چرا این صبحت استاد الان پخش شده دلیلش اینه که استاد در مورد مبحث فیلم توهین آمیز به پیامبر صحبت میکردند و در مورد فیلمها و کارتون های تولید شده صحبت کردند و رسانه های فقط این قسمت رو خبری کردند وگرنه استاد همان موقع هم اعتراض کردند که مثل الان صدایشان به جایی نرسید .
  در ضمن قابل توجه است که علاوه بر شیخ الانبیا به حضرت جبریل و امام عصر نیز توهین های بیشرمانه ای در فیلم لژیون شد. که استاد به آنها نیز اشاره کردند
  ---------------------------------------------
  لطفا این نظر را به عنوان پاسخ ذیل نظری که سوال کرده بودند چرا الان قرار دهید تا در دیدرس همه باشد
  با احترام

  انجام شد
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی